Вкл/Выкл изображения Шрифт A A A Фон Ц Ц Ц Ц

ДЗЯРЖАЎНАЕ УНIТАРНАЕ ВЫТВОРЧАЕ
ПРАДПРЫЕМСТВА "ІВАЦЭВІЦКАЯ ЖКГ"

МЕНЮ

У праграме спаборніцтваў прайшлі спаборніцтвы ў 8 відах спорту: більярд, валейбол, гіравы спорт, дартс, лёгкаатлетычны крос, настольны тэніс, плаванне, стральба з пнеўматычнай вінтоўкі.

Урачыстая цырымонія адкрыцця дала старт спаборніцтвам. Былі задзейнічаны ўсе спартыўныя пляцоўкі горада, на якіх развернуласьнапряженная бескампрамісная барацьба за ўзнагароды. Азарт і воля да перамогі зашкальвалі.

У індывідуальных першынствах і гульнявых камандных відах спорту наша каманда праявіла сябе з лепшага боку. Ня прайграў ніводнай гульні ў настольны тэніс і заняў 1-е месца Бетько Сяргей - начальнік Волькаўская ўчастка кацельнага гаспадаркі. Другое месца ў спаборніцтвах па гіравым спорце атрымаў Свергун Сяргей - кіроўца ўчастка аўтатранспарту. Удзел кожнага члена нашай каманды ў спаборніцтвах і імкненне да перамогі адбілася на выніках агульнакаманднага заліку. Каманда камунальнікаў горада Івацэвічы заняла ганаровае трэцяе месца.

На цырымоніі закрыцця спартакіяды панавала атмасфера свята. Якія стаміліся, але шчаслівыя асобы спартсменаў ззялі ўсмешкамі. Кубкі і ўзнагароды пераможцы і прызёры атрымлівалі з рук старшыні Брэсцкага абкама прафсаюзаў работнікаў МП і КБП Васількавіча Івана Канстанцінавіча.

Гэтыя спаборніцтвы назаўжды пакінулі самыя цёплыя ўспаміны. Спартыўныя старты, слодыч перамог і горыч паражэнняў, новыя знаёмствы і душэўныя сустрэчы старых сяброў - вось чым запомнілася спартакіяда.

Прэс -рэліз Міжнародны дзень памяці людзей, якія памерлі ад СНІДу (19 мая 2024 года - трэцяя нядзеля мая)